Deska elewacyjna
Ekologiczne domy drewniane

Nowoczesna architektura : Okno Dubaju / ICE

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Postscriptum Ostatnie negatywne opinie na temat niektórych stron internetowych na temat zwycięskiego hasła i inicjatywy Bustlera w celu opublikowania wszystkich osób, które nie wygrały, zdumiewająco uświadomiliśmy sobie, że nie byliśmy jedynymi, którzy zostali poddani Dubaiowi.
Nawet kiedy rozpoczynaliśmy projekt, granice cynizmu, integralności architektonicznej i możliwości robienia czegokolwiek zostały bardzo rozmyte przez samo słowo.
Dubai.
Biorąc pod uwagę te parametry, poszliśmy w dół drogą, która leży u progu naszej integralności i porządku w biurze oraz szaleństwem mokrego marzenia architekta.
Nie dlatego, że chcemy rozpocząć dyskusję na temat etyki w architekturze, ale wydaje się, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za kierunek, w jakim podążała architektura.
Tutaj znajdziesz nasz ostatni projekt w tym kierunku.
Opis architekta i więcej zdjęć po przerwie.
Kontekst urbanistyczny Dubaj, kwestionując tradycyjne urbanistykę i architekturę, musimy zapytać, w jaki sposób struktura emblematu dźwigu może również zmienić jego zasady projektowania i działania.
W środowisku, które tworzy nowe ikony z zapierającą dech prędkością, czy jest miejsce na inną, samodzielną, ikoniczną strukturę opartą na usługach budowlanych.
Chcielibyśmy zobaczyć, jak wieża widokowa może być wysoce kontekstualna, jak również tworzyć własną tożsamość.
Wprowadzamy do miasta okno miejskie, które tworzy ramy widokowe dla odwiedzających, którzy zbliżają się do miasta z lotniska.
Okno.
Dubaju.
WOD rejestruje stale zmieniający się obraz rozwoju miasta.
Projekt leży w wizji korytarza pomiędzy lotniskiem a nowym miastem i pustynią oraz starym miastem w Dubaju.
Przestrzenne doświadczenie WOD obejmuje wszystkie ekstremalne warunki oglądania miasta podczas całego procesu podróży.
Koncepcja windy Po stworzeniu wieży Eiffla świętowano cyrkulację i inżynierię budynku.
Określił sposób, w jaki rozumiemy dziś podróże wertykalne.
Interesuje nas, w jaki sposób możemy uwolnić windę od tradycyjnego rozumienia liniowego, ale stworzyć windę, która może podążać za budynkiem w sposób nieliniowy.
Staramy się ulepszyć istniejącą koncepcję, aby doświadczenie dźwigu było bardziej pośrednie i interaktywne: podnośnik paternoster (lub cykliczna winda) oferuje prawie płynne przejście między piętrami, ponieważ jest to stale poruszająca się winda przykręcana.
W porównaniu do windy liniowej, cykliczny podnośnik skraca czas oczekiwania w połączonych kabinach i może w każdej chwili wejść do windy.
Tworzy znacznie bardziej ciągłe połączenie między dwoma punktami, co czyni go idealnym do publicznego pionowego krążenia.
Ponieważ cyrkulacja w publicznej strukturze nie opiera się na prędkości, wydajności, ale na interaktywności i doświadczeniu przestrzennym, sama podróż może być nieliniowa.
Kwestie związane z bezpieczeństwem, związane ze wspinaczką, muszą jednak zostać przezwyciężone.
Zasada WOD polega na rozciągnięciu szyny windy poziomo, w celu utworzenia długiej platformy wejściowej na szczycie i podstawie.
Zamiast wchodzić w pionowo rosnący / podnoszący się podnośnik, użytkownik wchodzi w poziomy ruch wind.
Zmiana z pionowego ruchu na poziomy spowalnia prędkość wind, aby wejście było wygodniejsze.
Przyspiesza ponownie, gdy winda opuści platformę.
[podobne: mrówka baseny, wiata garażowa przyścienna, panele allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: mrówka baseny panele allegro wiata garażowa przyścienna