Deska elewacyjna
Ekologiczne domy drewniane

Nowoczesna architektura : Air Forest / Mass Studies

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Sungpil Won Architekci: Mass Studies – Minsuk Cho + Kisu Park Lokalizacja: City Park, Denver, Colorado, USA Zespół projektowy: Joungwon Lee, Bumhyun Chun, Kyungmin Kwon, Sungpil Won Struktura: Pneumatic Construction: ABR Wykończenie: tkanina nylonowa ze srebrnym nadrukiem Powierzchnia brutto Powierzchnia: 673 m2 Rok budowy: 2004-2008 Rok budowy: 2008 Zdjęcia: Sungpil Wygrane / Mass Studies Air Forest to tymczasowy pawilon publiczny zainstalowany w City Park, Denver, Colorado, USA, dla Dialog: City, sztuki i kultury wydarzenie podczas Demokratycznej Konwencji Narodowej 2008.
Sungpil Won Sungpil Won Położony w środkowo-wschodniej Denver, City Park jest największym i najbardziej znanym parku w Denver.
Ten historyczny park o powierzchni 1,3 km2 ma duże otwarte pola trawy z jeziorem Ferril w jego centrum, z pierścieniem drzew wokół jeziora i obwodu parku.
Istnieje główna oś wschód-zachód, która przecina jezioro, zaczynając od Denver Museum of Nature and Science na wschodnim krańcu jeziora (na najwyższej wysokości parku) do pawilonu łodzi na zachodzie po drugiej stronie jeziora, za którym widać panoramę Denver i góry.
Pierścień drzew zostaje odłączony w tej osi po obu stronach jeziora, aby zapewnić punkt widokowy.
Sungpil Won Sungpil Won Denver Urząd ds.
Kultury zorganizował wydarzenie o nazwie Dialog: Miasto, impreza artystyczna i kulturalna dla publiczności, zainspirowana z okazji miasta Denver, w którym odbywa się Narodowa Konwencja Demokratyczna 2008.
Impreza zaprosiła 10 artystów i architektów zaprojektować lub wystawić projekty site-specific w różnych miejscach w mieście, aby publiczność zbiegła się i zainicjowała dialog w całym mieście poprzez innowacyjne inicjatywy kulturalne, w okresie od 24 do 30 sierpnia.
Naszym zaproszeniem było stworzenie tymczasowej przestrzeni publicznej do wykorzystania w szerokim wachlarzu zaplanowanych wydarzeń (takich jak Yoga Yoga Festival, koktajl party na konwencie, liceum, impreza zamykająca Dialog: City), a także do ogólnego użytku.
Schemat elewacji Mass Studies / Studia masowe Sungpil Won Sungpil Won Air Forest ma konstrukcję pneumatyczną o długości 56,3 m, szerokości 25 m, złożoną z 9 sześciokątnych czaszy na wysokości 4m.
Jednostki te są połączone jako jeden duży kawałek tkaniny, który następnie jest nadmuchiwany z 14 dmuchaw, które znajdują się w podstawie wewnątrz swoich 35 kolumn.
Kolumny te są oddalone od siebie o 5 metrów i są obciążone brudem i elementami oświetleniowymi, które są również wewnątrz kolumn, które rozświetlają się w nocy i zapewniają przestrzeń publiczną również po zmroku.
6 każda z tych kolumn pneumatycznych tworzy jednostkę, ponieważ są one połączone sześciokątnie, tworząc okrągły otwór od ich wewnętrznego obwodu.
Z 9 wszystkich utworzonych sześciokątnych jednostek, 3 z nich pozostawia się na powietrzu, podczas gdy pozostałe 6 mają siatki w kształcie wiru, które zwisają z nich, zapewniając odcienie dla publiczności z ostrych promieni słonecznych.
Tkanina nylonowa jest pokryta gradientem srebrnych kropek, których powierzchnia odbijająca odbija kolory otaczającego środowiska, a także zapewnia zabawny, wykropkowany cień na ludziach pod strukturą.
Sungpil Won Sungpil Won The Air Forest znajduje się na zachodnim skraju jeziora Ferril wzdłuż głównej osi.
Będąc w jednej z dwóch rozłączonych otwartych szczelin pierścienia lasów, ta syntetyczna struktura wydaje się być kontynuacją lasu, który wypełnia tę lukę.
Struktura działa również jako gigantyczne urządzenie do pomiaru warunków na terenie.
Nie tylko kołysze się łagodnie pod wpływem wiatru, ale także działa jako barometr, ponieważ instalacja staje się słabsza strukturalnie (a przez to bardziej dotknięta przez wiatr), gdy ciśnienie powietrza spada z powodu chłodniejszej pogody lub nawet po zachodzie słońca.
[hasła pokrewne: bricoman wilanów, odstąpienie od umowy allegro, panele allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bricoman wilanów odstąpienie od umowy allegro panele allegro