Deska elewacyjna
Ekologiczne domy drewniane

Budownictwo wczoraj i dzis : Vertical Park / Jorge Hernandez de la Garza

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Architekci: Jorge Hernandez de la Garza Lokalizacja: Coyoacan, Meksyk Zespół projektowy: Rodrigo Ambriz, Michael Smith, Erik Cosio Projekt Rok: 2009 Zdjęcia: Jorge Hernandez de la Garza Meksyk to metropolia, w której strefy są zazębione, ponieważ handel i życie często zbiegają się tworzyć dynamiczne przestrzenie interakcji i wzajemnych połączeń.
Niestety, te strefy są wypychane na peryferie, ponieważ współczesny rozwój zwiększa wyznaczanie granic, tworząc wyspy programu odłączone od pulsu miasta.
Z całym potencjałem zysku ten marsz kapitalizmu stanowi zagrożenie dla kulturowego i zrównoważonego potencjału miasta; jako strefy oddzielone, tak jak nasze życie, jako znaczący czas i energia jest wydawana w tranzycie.
Tymczasem zielona przestrzeń jest w coraz większym stopniu pochłaniana przez stal i beton.
W odpowiedzi na te wymagania, zaprojektowaliśmy moduł, wysoce konstrukcyjny i elastyczny, aby zapewnić poziomy i pionowy układ wraz z różnorodnymi wstawkami, aby stworzyć siatkę, która nie różni się od tej widocznej na obrzeżach.
Zlokalizowana w Coyoacan w Meksyku, projekt ma na celu ożywienie zwapnienia nowoczesności.
Moduł zapewnia nie tylko miejsca do życia i pracy, ale także do miejskiego rolnictwa, rekultywacji wody i zbierania energii słonecznej.
Gdy moduły unoszą się pionowo, tworząc strukturę wysokościową, rozkładają się również poziomo w celu tworzenia zadaszeń dla handlu na poziomie ulicy.
Aby zapewnić bardziej zrównoważoną reakcję na potencjalne potrzeby miasta, moduły te mogą być rearanżowane, przemieszczane i przebudowywane w całym Meksyku i potencjalnie na całym świecie.
Chociaż niektórzy mogą twierdzić, że taka masowa replikacja zniszczyłaby cele projektu poprzez zwiększenie jednorodności wizualnej i przestrzennej, elastyczność projektu pozwala na skonfigurowanie struktury modelu z taką różnorodnością, aby nowe programy, skórki i układy mogły być stosowane w aby dostosować się do danego regionu.
[patrz też: olx jawor, follixin, olx olkusz ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: follixin olx jawor olx olkusz