Deska elewacyjna
Ekologiczne domy drewniane

Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: ORDOS 100 Część I

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

ORDOS 100 jest rozwinięciem w Mongolii Wewnętrznej, o którym być może słyszałeś.
Składa się z 100-tysięcznych willi zaprojektowanych przez 100 modnych architektów w ciągu 100 dni, wybranych przez Herzoga i de Meurona na podstawie planu opracowanego i wyreżyserowanego przez Ai Wei Wei (FAKE Design).
Teraz przedstawiamy Wam naszą pierwszą wyprawę z pierwszego projektu ORDOS na ArchDaily.
ORDOS 100 Alejandro Aravena Architekci Będziemy wyświetlać projektowane wille każdego tygodnia, i mam nadzieję, że uda nam się udokumentować wszystko.
Skontaktowaliśmy się już z kilkoma biurami, ale jeśli jesteś częścią ORDOS 100 i nie mamy z tobą kontaktu, proszę skorzystaj z formularza kontaktowego.
Zaczynamy od willi autorstwa Alejandro Aravena (Chile).
Brak opisu projektu, ale możesz zrozumieć niektóre koncepcje ze szkiców (czytaj więcej.) ORDOS 100 Luca Selva Architekci Operacją projektową było przekształcenie specyficznego krajobrazu pod działką w architekturze, małe jeziora i stawy zostaną przekształcone w dziedzińce , wydmy w przestrzenie, topografia w sklepach.
Ta strategia projektowania wskazuje konkretny budynek ściśle związany z witryną.
Określona willa o określonym kształcie, specyficznych przestrzeniach i specyficznej skorupie w cegłach.
Willa przekształcona jest w architekturę (czytaj więcej.) ORDOS 100 nArchiteky, które zostały stworzone jako wewnętrzny dom w zewnętrznym domu, nasza willa łączy w sobie dwa odrębne warunki przestrzenne i termiczne.
Dom wewnętrzny został zaprojektowany jako kompaktowy, niezbędny dom, zawierający 60% całkowitej objętości projektu i 75% jego powierzchni.
Dom Zewnętrzny zapewnia ochronną obudowę oraz unikalną serię połączonych, obszernych, rozświetlonych przestrzeniami.
Ta strategia warstwowa odpowiada (czytaj więcej.) + 5 ORDOS 100 Rafi Segal Budynek odpowiada na skrzyżowanie tych gospodarek, wyrażając zmienną relację między prywatnością a publicznością lub.
Prywatność i reklamę.
Budynek przemienia się między stanem radykalnego wnętrza, tworząc introwertyczny odwrót, który nie oddaje żadnego obrazu; i stan całkowitego ekshibicjonizmu, który publicznie eksponuje swoje wnętrza.
Seria ścieżek i przestrzeni jest wykrojonych (czytaj więcej.) ORDOS 100 HHF Fizyczny kontekst projektu Ordos 100 ogranicza się do warunków klimatycznych i kilku przepisów na podstawie planu generalnego wykonanego przez FAKE Design.
W ramach Ordos 100 projekt ten jest po prostu domem HHF.
To sprawia, że problem z faktu, że 99 innych architektów jednocześnie i niezależnie planuje 99 domów z identycznym programem w ramach tego samego planu głównego (czytaj dalej.)
[hasła pokrewne: izolacja dachu płaskiego, jak usunąć konto na allegro, budowle renesansowe ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: budowle renesansowe izolacja dachu płaskiego jak usunąć konto na allegro