Deska elewacyjna
Ekologiczne domy drewniane

Architektura i nowoczesne budownictwo – Wywiady AD: Cameron Sinclair, Architecture for Humanity (Part I)

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Podczas konwencji AIA mieliśmy okazję odwiedzić Architecture for Humanity (obecnie w ich 10.
rocznicę) i porozmawiać z Cameronem Sinclairem, współzałożycielem i Wiecznym Optymistą AFH.
Architektura dla ludzkości jest organizacją charytatywną, która poszukuje architektonicznych rozwiązań kryzysów humanitarnych i oferuje profesjonalne usługi projektowe potrzebującym społecznościom.
Kilka lat temu przyjęli model o otwartym kodzie źródłowym, aby pozwolić architektom dzielić się projektami z licencją Creative Commons, co zaowocowało Open Architecture Network, otwartym narzędziem współpracy, które pozwala ludziom na całym świecie wdrażać te rozwiązania architektoniczne.
AFH przygotowało także książkę Design Like You Give a Damn, kompendium innowacyjnych projektów z całego świata, które demonstrują moc projektowania, aby poprawić ludzkie życie.
Druga część jest obecnie w trakcie prac.
Cameron znalazł się na liście 13 młodych architektów, którzy zaprezentowali swoje prace podczas sesji zamykającej na tegorocznym kongresie AIA.
Jest także Zielonym Olbrzymem i zmieniającym świat współtwórcą, i zaprezentował pracę AFH na TED (moim zdaniem wysoce motywująca prezentacja).
Postanowiłem podzielić ten wywiad na dwie części, pozostawiając standardowy zestaw pytań w jednej części i inne szczegółowe pytania z drugiej.
Ta część koncentruje się na tym, jak działa AFH, dostarczając rozwiązania architektoniczne tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na to w innowacyjny sposób, a także na obecnym kryzysie gospodarczym jako szansie i Katrinie.
[patrz też: budowle renesansowe, olx żory, bricoman warszawa wilanów ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bricoman warszawa wilanów budowle renesansowe olx żory