Deska elewacyjna
Ekologiczne domy drewniane

Architektura i nowoczesne budownictwo – Planetarium de Montreal / Saucier + Perrotte

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kanadyjscy architekci Saucier + Perrotte podzielili się z nami swoją finalistyczną propozycją konkursu Planetarium de Monteral, czarnym płaszczem łączącym różne programy.
Opis architekta, napisy i więcej zdjęć po przerwie: Zawieszony między dwoma światami: na dużą skalę, przestrzeń i gwiazdy; a bliżej Ziemi, człowieka i materii, powstaje przyszłe Planetarium.
Przenosi nas gdzie indziej i zachęca, by odkryć migawkę ewolucji, alegorię materii w kształtowaniu, stanu w ewolucji, od zera do cennego.
W czasie zakorzenionym ani w teraźniejszości, ani w przyszłości, przekształcona, perforowana i zniekształcona materia jest symbolem tej wieczystej mutacji.
Zainspirowany tą sprawą, cały projekt przedstawia zwiedzającym różne stany tej materii, a przemiany planet odbywają się w samym centrum wycieczki.
Ta materia pozwala odwiedzającym przeżyć wciągające, wrażliwe i emocjonalne przeżycie, a jednocześnie zrozumieć zjawiska astronomiczne.
Słońce, jeśli ziemia tej galaktyki: Teatr nr 1.
Światło, które z niego świeci, tworzy sygnał z alei Pierre De Coubertin, a w samym sercu projektu prowadzi planowanie projektu.
Przestrzenie publiczne sali stawiają gościa w sercu tego systemu, zanurzają go w świecie odkryć, kontemplacji i wiedzy.
Materia, odłączona od ziemi, tworzy przestrzeń wewnętrzną i ukrywa wszystkie elementy techniczne i konstrukcyjne w jej grubości.
Zawiera system scenografii Planetarium.
W jej przewrocie materia ujawnia główne elementy muzealne.
Dwa teatry wydają się być inkrustowane.
Inne małe elementy sferyczne są używane do opisu przestrzeni, dawania wskazówek i gromadzenia ludzi.
Zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, ustanowionym w samym sercu turystycznego i naukowego obszaru de Maisonneuve, Planetarium pozycjonuje się jako osobliwy i szczególny element architektoniczny.
Świadomy ważnej roli, jaką musi odgrywać, wykazuje szacunek w stosunku do innych elementów na miejscu, takich jak Biodome i Stadion Olimpijski.
To strategiczne położenie i jego kształt pozwalają mu stać się uzupełniającym sygnałem w kwalifikacjach tego ważnego obszaru muzealnego.
Architekci: Saucier + Perrotte architekci Lokalizacja: Montreal, Quebec, Kanada Projektant: Gilles Saucier Projektant: André Perrotte Zespół projektowy: Olivier Krieger, Marie-Eve Primeau, Gregory Neudorf, Lia Ruccolo, Guillaume Sasseville, Yutaro Minagawa, Tomek Bartczak, David Moreaux, Etienne Hotte, Patrice Bégin Consultants: Arup / Consultants SM _ Daniel Brodkin, Brian Markham, Jacques Guertin, Thér.
Se Primiani, Richard Breault Pageau Morel & ass.
_ Jacques De Grâce, Roland Charneaux, Daniel Picard Lyse Tremblay architecte Jean-Marc Carpentier Design Communication _ André Bilodeau, Jean-François Major Trizart Alliance _ François Morrison, Pierre Lemieux, Marie Dupuis Technorm _ Gaétan Frenette
[hasła pokrewne: budowle renesansowe, mrówka aleksandrów, follixin ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: budowle renesansowe follixin mrówka aleksandrów