Deska elewacyjna
Ekologiczne domy drewniane

Architektura i nowoczesne budownictwo – AD Round Up: Domy latynoamerykańskie Część I

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

W zeszłym tygodniu przedstawiliśmy Round Up domów ze Stanów Zjednoczonych.
Aby rozpocząć porównywanie różnych architektur w różnych miejscach, przedstawiamy naszą pierwszą rundę wcześniejszych domów z Ameryki Łacińskiej.
Chile.
Wall house / FAR frohn & rojas Firma Wall House wprowadza innowacje w zakresie projektowania domów poprzez zrównoważoną miękką skórę.
Dom ten otrzymał nagrodę AR Emerging Awards 2007 i został wybrany jako jeden z rekordowych domów w 2008 roku według rekordu architektonicznego.
Przy ograniczonym budżecie, nasze biuro zostało poproszone o zaprojektowanie rezydencji dla pary emerytów w jednym z podmiejskich obszarów, które rozciągają się od centrum Santiago de Chile wzdłuż Pan-American Highway (czytaj więcej.) Brazylia.
Rezydencja Vila Romana / MMBB Arquitetos Projekt rezydencji Espirito Santo wywodzi się z bliźniaczych imperatywów topografii i użytkowania.
Znajduje się na narożnej działce z widokiem na główną dolinę miasta, z 10-metrowym spadkiem z jednej strony działki na drugą.
Pierwszym pytaniem, które należy rozwiązać, było stworzenie sztucznego terenu, który pozwoliłby na łatwy transport wokół obszarów zewnętrznych i ich wykorzystanie do codziennych czynności (czytaj więcej.) Meksyk.
Aquino House / Augusto Fernández Mas (K + A Dise.
O) Ta rezydencja jednorodzinna położona jest na stromym terenie przed terenem rządu federalnego i na rzece; pociągało to za sobą szereg ograniczeń budowlanych i środowiskowych.
Spadzisty teren wymagał zastosowania murów oporowych, a także systemu odwadniającego w celu odprowadzania dużych ilości wody deszczowej.
Dom jest skonfigurowany przez ortogonalne kształty i materiały, takie jak drewno, kamień i metal bez sztucznych okładzin (czytaj więcej.) + 5 Ekwador.
Pentimento House / Jose María Sáez & David Barragán Ogród i klient bez strachu.
Architektura, która ma być naga, by łączyć się z otoczeniem.
Zbudowany z jednego kawałka prefabrykowanego betonu, który można umieścić na cztery różne sposoby (montaż), który rozwiązuje konstrukcję, ścianę, meble, drabiny, a nawet elewację ogrodową, która jest źródłem projektu.
Na zewnątrz jest neutralna siatka, która jest zakamuflowana jak płot lub żywopłot.
Wewnątrz każda ściana jest inna (czytaj więcej.) Kolumbia.
Schroniska ekologiczne w Finca El Retorno / G Ateliers Projekt znajduje się w Guatapé-Antioquia, miejscu o naturalnym potencjale rozwoju turystyki ekologicznej, zaledwie dwie godziny drogi od Medellín.
Projekt potwierdza naturalne piękno witryny, aby stworzyć 8 schronisk ekologicznych, które starają się zminimalizować wpływ na witrynę i osiągnąć delikatne połączenie architektury i miejsca.
Schrony te wyłaniają się z topografii i wzbogacają otaczającą przyrodę, nie konkurując z nią (czytaj więcej.)
[patrz też: allegro pl logowanie, olx olkusz, wiata garażowa przyścienna ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: allegro pl logowanie olx olkusz wiata garażowa przyścienna