Deska elewacyjna
Ekologiczne domy drewniane

Architektura: Green City Housing Complex / Chybik + Kristof Associated Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Chybik + Kristof Associated Architects Chybik + Kristof Associated Architects, we współpracy z wiedeńskim biurem BKK-3, udostępnili nam swoje trzecie miejsce, wygrywając propozycję dla Zielonego Miasta .
kompleks mieszkaniowy, który będzie obejmował 700 mieszkań w Graz, Austria.
Cała koncepcja ich projektu polega na stworzeniu przejrzystej hierarchii przestrzeni publicznych i półpublicznych za pomocą prostych brył budynków mieszkalnych.
Ich projekt opiera się na powtarzaniu tych samych trzech obiektów i łączeniu ich za pomocą wspólnego podwórka, zaliczanego do trzech najlepszych projektów.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Głównym tematem konkursu architektonicznego na rozwój budownictwa mieszkaniowego, który dotyka styryjskiego korytarza biologicznego na zachodzie, było życie w zieleni .
Projekt opiera się na logicznej ciągłości różnych typów terenów zielonych: czy jest to wyżej wspomniany korytarz biologiczny, park centralny, mniejszy zielony plac czy podwórko.
taras socjalny wspólny dla kilku gospodarstw domowych.
W tym projekcie architekci próbowali zastosować zrównoważone aspekty tworzenia środowiska.
Dzięki uprzejmości Chybik + Kristof Associated Architects Kwestia zrównoważonego rozwoju nie dotyczy tylko problemów związanych z utrzymaniem i utrzymaniem przestrzeni, ale także problemów z dostępem do drogich gruntów i działek.
Rzeczywiście możliwe jest dodanie wartości do przestrzeni publicznych i półpublicznych, a raczej poprawienie ich jakości, nawet bez dużych dodatkowych inwestycji.
Przestrzenie mogą być zróżnicowane bez konieczności otaczania ich płotami lub ścianami i można to zrobić, odpowiednio łącząc objętości domów, które tworzą zewnętrzną powierzchnię.
Dzięki uprzejmości Chybik + Kristof Associated Architects Tworzenie zrównoważenia społecznego w ramach projektu jest rozumiane jako sposób kształtowania przestrzeni, aby mogły być wykorzystywane przez dużą liczbę mieszkańców.
W ciągu ostatnich 50 lat mogliśmy obserwować rozwój krajobrazu mieszkaniowego, począwszy od anonimowych osiedli budynków z betonu prefabrykowanego, w którym często brakowało ludzkiej grubości, a kończąc na sieciach minimalnych działek ukrytych za wysokimi murami, które uzupełniają malowniczą architekturę miasta satelitarne.
Żaden z nich nie miał szans stać się podatnym gruntem dla rozwoju funkcjonalnych więzi społecznych wśród mieszkańców, a to było przecież jedną z głównych przyczyn rozpadu całego obszaru.
Dzięki uprzejmości Chybik + Kristof Associated Architekci Zarówno ekologia, jak i środowisko w miejscach przeznaczonych do życia mają kilka warstw i ważne jest, aby wziąć pod uwagę zrównoważenie zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych przestrzeni.
Warto wspomnieć, że energooszczędne rozwiązania budynków generują zerową emisję dwutlenku węgla, a także, że bardzo opłaca się używać materiałów budowlanych pochodzących z recyklingu lub źródeł odnawialnych.
Konieczne jest również uwzględnienie charakteru klimatu we wszystkich czterech sezonach.
plan 01 Obracając fasadami domów, możemy osiągnąć wystarczającą ekspozycję na słońce bez ich przegrzania.
Taki skład domów pozwoliłby na naturalny przepływ powietrza bez konieczności stosowania wymuszonego i energicznie wymagającego chłodzenia.
Podobne wymagania muszą być stosowane w przestrzeniach zewnętrznych.
Aby osiągnąć pozytywne wyniki, trzeba znaleźć kompleksowe rozwiązania.
Dlatego staramy się rozwijać podejście do przestrzeni publicznej, koncentrując się na ekonomicznym działaniu z deszczówką, odnawialnymi źródłami energii, ściekami itp.
Plan 02 Architekci: Chybik + Kristof Associated Architects Lokalizacja: Graz, Austria Współpracownicy: BKK-3 Typ: Zaproszony konkurs Status : III nagroda Rozmiar: 700 mieszkań Rok: 2012
[patrz też: wiata garażowa przyścienna, panele allegro, jak usunąć konto na allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: jak usunąć konto na allegro panele allegro wiata garażowa przyścienna