Deska elewacyjna
Ekologiczne domy drewniane

Architektura 21szego wieku : Zachowanie historyczne 2.0

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Jako architekt, byłem zaangażowany / konsultowany w sprawie historycznych projkurów ochronnych.
Większość z nich nigdy się nie zmaterializowała, nawet po spędzeniu dużej ilości czasu / pieniędzy między zainteresowanymi stronami (rządem, instytucjami, społecznościami).
Nie chodzi o to, że to strata czasu, ale po zobaczeniu, co niektóre społeczności robią z prawie żadnym oficjalnym wsparciem / pieniądzem i po prostu kierują się swoją pasją, jest całkiem jasne, że można to zrobić w inny sposób.
Pozwólcie, że pokażę wam przykład: grupa studentów architektury z Universidad de Talca, na południu Chile, postanowiła spędzić lato pracując ze społecznością w Lebu, starym mieście, które było bardzo aktywne na początku ubiegłego wieku, dzięki do kopalni węgla w pobliżu.
Piękne drewniane budynki wzniesiono w okresie bonanzy, ale kiedy kopalnie zaczęły się zamykać, miasto straciło swoją bazę ekonomiczną i weszło w recesję do dziś.
Wszystkie te piękne budynki były zagrożone z powodu braku konserwacji, a od dzisiaj niektóre z nich zostały nawet zniszczone.
Uczniowie ci postanowili więc nauczyć społeczność korzystania z Google SketchUp jako sposobu na zachowanie ich historycznych budynków.
Będąc darmowym narzędziem, musieli tylko zdobyć przestrzeń i kilka komputerów.
Władze lokalne pomogły im, zapewniając miejsce na warsztaty, a wiele osób zainteresowało się tym programem.
Zgromadzili stare plany z ratusza i archiwów historycznych, a każdy z 24 asystentów na warsztatach zaczął uczyć się modelowania w 3D, wykorzystując jeden z tych historycznych budynków jako studium przypadku.
W ciągu dwóch tygodni wszyscy nauczyli się korzystać z Google SketchUp i przesłali 24 szczegółowe modele swoich historycznych budynków do Galerii 3D Google.
W chwili obecnej 20 z tych budynków dotarło do warstwy 3D w Google Earth.
Bez panelu ekspertów, bez drogiego finansowania, bez drogiego oprogramowania.
tylko motywacja grupy studentów architektury i lokalnej społeczności do zachowania ich historycznych budynków.
[więcej w: mrówka aleksandrów, budowle renesansu, panele allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: budowle renesansu mrówka aleksandrów panele allegro